FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 předvedla jen úsporný výkon, porazila poslední tým tabulky 3:0

18. 05. 2024

U 17 – Oba vzájemné souboje s Litvínovem, beznadějně posledním týmem tabulky bez jakéhokoliv bodového zisku, vyhráli mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad rozdílem tří branek. v říjnu na hřišti soupeře 5:2 a v odvetě 18. května doma 3:0. Hráčem zápasu byl Yanis Belcou, který dal první gól sám a na zbývající dva přihrál Patriku Strachovi a Maximu Frankovi.

Celkově to však bylo dost úsporné, bez potřebného nasazení, které je v jiných zápasech nezbytné, a proto také herně rozhárané. Zkrátka nic moc, pouze slabý odvar v konfrontaci se soupeřem, který inkasuje v průměru téměř šest branek na zápas. V závěru utkání se bohužel zranil David Sommer.

Naše „sedmnáctka“ i po 26 odehraných kolech České divize U 17 (skupina B) zůstává na 10. místě tabulky, nicméně „na dostřel“ má hned tři týmy před sebou: sedmý Meteor (43 bodů), osmý Sokolov  (41) i deváté Karlovy Vary (40, tedy stejně jako Vyšehrad).

Oproti předchozímu utkání v Chomutově došlo na šest změn v základní sestavě naší U 17: namísto brankáře Fischera, Gumiňského, Dovrtěla, Grýgery, Nguyen Duc Tiepa a Sommera se v ní tentokrát objevili gólman Dřevíkovský, Vachler, M. Frank, Steinbauer, Strach a Belcou. A byl to právěš Belcou, jenž ve 12. min. z Dostálova centru otevřel skóre: 1:0! Pět minut před poločasem Belcou přihrával a zvyšoval Strach: 2:0!

Hned po zahájení druhé půle Belcou znovu obstaral finální přihrávku a zakončoval obránce M. Frank: 3:0! Zbýval v podstatě celý druhý poločas, na něj už ale domácí hráči nemohli být zrovna pyšní. Naopak hostující Langmann trefil tyč a hned po něm Kopta břevno.

V neděli 26. května se naše U 17 představí v Karlových Varech, výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni. Potom zbudou ještě tři utkání: v sobotu 1. června v Ústí nad Labem proti tamní „šestnáctce“ a nakonec dvě utkání doma: v sobotu 8. června s Meteorem a v sobotu 15. června s Mostem.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FŠ Litvínov 3:0 (2:0)

27. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 18. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 12. Belcou, 40. Strach, 46. M. Frank. Rozhodčí: Valečka – Koranda, Vlček. ŽK: Heinrich, Štiller, Strouhal, Jelen (všichni Litvínov). Diváků: 25.

Vyšehrad U 17: Dřevíkovský – Vachler, M. Frank, Steinbauer, Nguyen Tien Hung (46. Mustafa Abubakr) – M. Štěpánek (57. Stěpčuk) – Belcou, Phung Duc Kien (57. Grýgera), Strach, Dostál – Tegelbeckers (57. Sommer, (82. Koza). Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Litvínov U 17: M. Mašek – Kopta (69. Štiller), Janeček, Zima, Heinrich, Novotný, Fiala, Jelen, Strouhal, Langmann, Kohout (38. Štís). Trenéři Tomáš Gergel, Milan Mazár a Jiří Mašek.