ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

U 17 rozdrtila Žižkov B 11:1! Strach a Nguyen dali po čtyřech gólech

24. 08. 2024

U 17 – Výheň jako v pekle rozhodně neevokovala myšlenky na nějaké fotbalové rekordy, zápisy do historie či kuriozity, aby však dopadl dvojzápas starších a mladších dorostenců výsledky 0:7 a 11:1, to se nestává. V sobotu 24. srpna tomu tak bylo: za naši „sedmnáctku“ nastříleli po čtyřech gólech do sítě žižkovské „šestnáctky“ Patrik Strach a Nguyen Duc Tiep, dva Yanis Belcou a jeden Adam Weis. Zatímco Tiep (na snímku) stihl nastřílet čistý hattrick za neuvěřitelné tři minuty, Strach byl u celkově sedmi gólů: na další tři totiž přihrával… Z celkově třiatřiceti střeleckých pokusů domácího týmu se ujal každý třetí.

Tým trenérů Erika Šlechty a Papa Daouda Gueye tak s přehledem uhájil své vedení v tabulce skupiny B České divize mladšího dorostu. Naše U 17 vyhrála dvouciferným skóre skoro přesně po pěti letech: poprvé od srpna roku 2019, kdy pod vedením trenérů Olega Martince a Zdeňka Jaroše zvítězila 10:0 v Rokycanech (tehdy branky: Kristian Komani 4, Tomáš Stýblo 2, Luu Hoang Tran, Matěj Zdobnický, Kristián Fait a Marek Coufal po 1).

Oproti středečnímu utkání s Meteorem (3:0) došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto Karase, Steinbauera, Moudrého a Nguyen Duc Tiepa tentokrát nastoupili Drdla, Grýgera, Lano a Koza. V základní sestavě soupeře se objevili dva naši bývalí hráči, dva bývalí žáci Vyšehradu: Sebastian Grigar (předloni nejlepší střelec U 15) a Maksym Kokish.

Brankostroj se dal do pohybu po osmi minutách hry, kdy z Kozovy finální přihrávky přesnou střelou z pravé strany hřiště k tyči načal skóre Strach: 1:0! Po čtvrthodině hry byl faulován nalevo před lavičkou hostí Weis, přímý kop rozehrál Štěpánek a jeho centr chytře tečoval opět Strach: 2:0! To bylo v první půli vše: další dvě gólové šance měl opět Strach a jednu Wollner, ty už se ale nepodařilo proměnit.

Po změně stran nastoupilo pět čerstvých hráčů, sestava se tak vyjma brankáře zpola obměnila. Ve 48. min. Grýgera našel přihrávkou ze středu doprava Belcou, ten odcentroval před bránu a u zadní tyče zblízka doklepl Nguyen Duc Tiep: 3:0! Trvalo sotva dvě minuty, Strach přistrčil balon doprava a Nguyen Duc Tiep krásnou trefou napálil míč do šibenice: 4:0! Za další minutu pak Štěpánek našel Stracha, ten zprava odcentroval a Nguyen Duc Tiep završil svůj bleskový, pozoruhodně rychlý hattrick: 5:0! Uběhla znovu jen minuta a Nguyen Duc Tiep byl hodně blízko dalšímu gólu: trefil však těsně před brankovou čarou spoluhráče Grýgeru, od něhož se míč odrazil od tyče a ven.

V 54. min. kontroval Bernášek: 5:1.

V 55. min. ale po akci z pravé strany hřiště přihrával Phung Duc Kien a střelou z úhlu završil svůj hattrick Strach: 6:1! Přesně po hodině hry potom Belcou trefil tyč. V 62. min. ale přihrával Nguyen Duc Tiep a střelou zleva po zemi úspěšně zakončoval Weis: 7:1!

V 69. min. Lano přihrál doprava Strachovi, ten odcentroval na vzdálenější tyč a Belcou napálil balon zblízka pod břevno: 8:1! Dvě minuty nato Nguyen Duc Tiep našel Stracha, ten oběhl i gólmana a střelou do odkryté brány dal svůj čtvrtý gól: 9:1! V 85. min. Belcou našel Weise´a z jeho centru dal Nguyen Duc Tiep rovněž svůj čtvrtý gól: 10:1! V 90. min. si připsal asistenci i brankář Nedvídek, z jeho výkopu totiž převzal míč Belcou, obešel brankáře a rovněž do odkryté brány završil účet tohoto zápasu: 11:1! Belcou tak vede s celkově sedmi góly tabulku střelců této soutěže.

V sobotu 31. srpna se naše „sedmnáctka“ představí v České Lípě, na půdě dvanáctého týmu tabulky. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov B 11:1 (2:0)

3. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 24. srpna 2024 na Vyšehradě. Branky: 8., 15., 55. a 71. Strach, 48., 50., 51. a 85. Nguyen Duc Tiep, 69. a 90. Belcou, 62. Weis – 54. Bernášek. Střely na branku: 25:4. Střely mimo: 4:4. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 7:0. Rozhodčí: Štursa – Kučera, Soldán. ŽK: Phung Duc Kien – Polák. Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Timurbek (46. Phung Duc Kien), M. Štěpánek, Drdla (44. M. Frank), Wollner (46. Mustafa Abubakr) – Grýgera, Lano, Turunč (46. Nguyen Duc Tiep) – Koza (46. Belcou), Strach, Weis. Trenéři Erik Šlechta a Papa Daouda Gueye.

Žižkov U 16: Bezvald – Litvinov, Chetverikov, Novák (46. Fojtek), Kokish (59. Matějíček) – Polák (46. Doubrava), Kravařík (12. Poláček) – Grigar (46. Puchmertl), Bernášek, Carvan – Daniš. Trenéři Lukáš Růžička, Daniel Veselý a Martin Obešlo.