TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 17: vážné zranění střelce Belcou znegovalo radost z vítězství 14:0

22. 09. 2024

U 17 – Dosáhli rekordní výhry v historii účasti všech dorosteneckých týmů Slavoje Vyšehrad v republikových soutěžích, pozápasová radost však jaksi chyběla. Důvodem bylo zranění nejlepšího střelce týmu i celé soutěže: Yanis Belcou totiž po hodině hry a souboji o míč utrpěl bolestivé zhmoždění ramene a zlomeninu pažní kosti. Dá se očekávat, že nejproduktivnější kanonýr všech týmů Vyšehradu v první polovině podzimní části sezony bude nyní zhruba půl roku mimo hru.

V souboji prvního s posledním vedli sedmnáctiletí šemíci v sobotu 21. září nad Varnsdorfem už v poločase 9:0, nakonec dotáhli zápas k výhře 14:0. Pětkrát se trefil právě Yanis Belcou, čtyřikrát Petrik Strach, dvakrát v poli nastoupivší brankář Jan Nedvídek a jednou pak Šimon Zídek, Phung Duc Kien a Adam Weis. Čisté konto v bráně uhájil Sebastián Tozbey. Belcou nastřílel v srpnu a září, tedy od začátku letošního ročníku, celkem už dvacet branek, z toho dvě za U 19, šestnáct za U 17 a dvě za U 16.

Svěřenci trenérů Erika Šlechty a Papa Daouda Gueye si upevnili své postavení na čele tabulky skupiny B České divize U 17, již vedou aktuálně o dva body před Mostem.

Oproti předchozímu utkání před dvěma týdny s „šestnáctkou“ Bohemians došlo na čtyři změny v základní sestavě naší U 17: namísto kvarteta brankář Nedvídek, M. Frank, Kruliš, Lano tentokrát nastoupili v jedenáctce Tozbey, Drdla, Wollner a Grýgera.

Ihned po zahájení hry a z přihrávky od Stracha otevřel skóre Zídek: 1:0! Hned nato ve 2. min. přihrával Belcou a zakončoval Strach: 2:0! V 7. min. obstaral finální přihrávku Wollner a svůj první gól dal Belcou: 3:0!

V dalším úseku hry padlo v rozmezí dvaceti minut šest branek. V 18. min. přihrával Strach a podruhé skóroval Belcou: 4:0! Ve 21. min. po odražwném míči napnul síť podruhé také Strach: 5:0! Minutu nato hlavou předložil míč Strach a zakončil Phung Duc Kien: 6:0! Ve 31. min. byl Grýgera u zrodu hattricku, trefil se totiž potřetí Belcou: 7:0! Tři minuty nato přihrával Zídek a do střelecké listiny se zapsal Weis: 8:0! Ve 38. min. trefil počtvrté do černého Belcou: 9:0!

Ve druhé půli vydrželi hosté bez inkasované branky sedm minut. V 52. min. si ale vybojoval míč Strach, také on završil svůj hattrick a navíc dal celkově desátý gól: 10:0! Tři minuty poté přihrával Phung Duc Kien a svůj pátý gól vstřelil Belcou: 11:0! Za další tři minuty přihrávala úplně nová posila z Braníku Bartula a Strach se zapsal počtvrté do listiny střelců: 12:0!

Potom přišla zmíněná nešťastná událost, Belcou se zranil a dlouho se nehrálo. Vystřídal jej Nedvídek, který jen minutu po svém příchodu na hřiště a odraženém míči skóroval: 13:0! V 71. min. si připsal druhou asistenci Bartula a druhý gól Nedvídek: 14:0! Chvíli nato měl Nedvídek velkou šanci zkompletovat svůj hattrick, ale zblízka přestřelil, i když jeho střela byla zblokována. Na další góly už kvůli nešťastnému zranění Belcou nebyla optimální nálada.

V sobotu 28. září se naše „sedmnáctka“ představí v Teplicích, na půdě šestého týmu tabulky. Souboj s tamní „šestnáctkou“ má výkop ve 12.45 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf 14:0 (9:0)

7. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 21. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 7., 18., 31., 38. a 55. Belcou, 2., 21., 52. a 58. Strach, 64. a 71. Nedvídek, 1. Zídek, 22. Phung Duc Kien, 34. Weis. Rozhodčí: Rechnovský – Klátil, Soldán. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Tozbey – Phung Duc Kien, M. Štěpánek (46. Rak), Drdla, Wollner (46. Nguyen Duc Tiep) – Grýgera (56. Moudrý), Steinbauer – Weis, Strach, Zídek (56. Bartula) – Belcou (63. Nedvídek). Na lavičce byl ještě připraven Mustafa Abubakr. Trenéři Erik Šlechta a Papa Daouda Gueye.

Varnsdorf U 17: Calvitti – Kolář, Sobotka, Votava, Dos Santos, Cina, Průša. Švihlík, Petráček, Conway,  Benca. Trenéři Patrik Primásek, Jakub Novotný a Radomír Grafek.