ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

U 17 vyhrála 8:2: Belcou čtyři góly, k tomu tyč, břevno a dvě asistence

10. 08. 2024

U 17 – Ještě o jeden gól víc než áčko mužů, jež rozdrtilo Viktorii Žižkov B 7:0, nastříleli v premiéře nového ročníku České divize U 17 mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad. V sobotu 10. srpna je nepřibrzdila ani výheň jako v Death Valley: rozdrtili doma nováčka soutěže z Kosmonos 8:2. Svěřenci trenérů Erika Šlechty a Papa Daouda Gueye kromě toho ještě sedmkrát nastřelili tyč nebo břevno.

Čtyřikrát se zapsal do listiny střelců Yanis Belcou – gólů dal ve skutečnosti pět, jeden z nich ale neplatil vinou ofsajdu. Kromě toho nastřelil tyč, břevno a ještě přihrál na poslední dva góly, jejichž autory byli Luděk Moudrý a Stanislav Tůma. Ještě předtím se ale dvakrát trefil do kosmonoské sítě Daniel Dostál. Osm gólů v mistrovském utkání nastřílela naše „sedmnáctka“ naposledy před třemi roky, v srpnu roku 2021, kdy vyhrála 8:2 v Mostu (branky Šavel 5, Gruntorád 2 a Monyč).

Do prvního zápasu sezony bylo nominováno šest nových hráčů v dresu Vyšehradu U 17: Dominik Drdla (2008, Viktoria Žižkov), Jan Karas (2008, Viktoria Žižkov), Štěpán Lano (2008, Admira), Adam Weis (2008, Střešovice), Luděk Moudrý (2008, Union Strašnice) a na lavičce brankář Jakub Hapala (2009, Union Strašnice).

Ihned po zahájení zápasu šel Vyšehrad do vedení. Z přihrávky Stracha načal skóre Dostál: 1:0! Ve 14. min. znovu obstaral finální přihrávku Strach a z ní dal svůj první gól Belcou: 2:0! Ve 21. min. ale snížil Chadima na 2:1. Vzápětí Weis trefil břevno, Dostál tyč  po něm Belcou také tyč. Šest minut před poločasem přihrával Dostál a zakončoval Belcou: 3:1! Byla to jeho druhá trefa.

Hned po návratu ze šaten a zahájení druhé půle Dostál orazítkoval podruhé tyč a Weis lobem pro změnu podruhé zasáhl břevno. Obě brankové konstrukce vyloženě fandily hostům: v 52. min. totiž střelou, jež se odrazila od tyče do brány, snížil Zahradník na 3:2. Kontaktní branka Kosmonos vypadala jako značná komplikace, ale už za dalších pět minut se obavy začaly opět rozplývat. V 57. min. totiž centroval Karas a Belcou završil svůj hattrick: 4:2! Potom to zkusil z přímého kopu zdálky a jeho pokus líznul brankovou konstrukci.

V poslední půlhodině utkání hráči Slavoje svoji střeleckou produkci dokázali zdvojnásobit. V 61. min. přihrával Nguyen Duc Tiep a Dostál dal svůj druhý gól: 5:2! V 76. min. Steinbauer poslal táhlý centr od vlastní lavičky, míč od něj získal Belcou a dal svůj čtvrtý gól: 6:2! Chvíli nato Tůma trefil tyč. V 85. min. přihrával Belcou a hned ve svém prvním zápase v dresu Vyšehradu skóroval Moudrý: 7:2! V 88. min. opět přihrával Belcou a skóre vtisknul konečnou podobu Tůma: 8:2! Nemluvě o tom, že řada dalších šancí zůstala nevyužita.

Ve druhém kole České divize U 17 se naši mladší dorostenci představí v sobotu 17. srpna v Sokolově. Utkání má výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – SK Kosmonosy 8:2 (3:1)

1. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 10. srpna 2024 na Vyšehradě. Branky: 14., 39., 57. a 76. Belcou, 1. a 61. Dostál, 85. Moudrý, 88. Tůma – 21. Chadima, 52. Zahradník. Tyče nebo břevna: Belcou, Dostál a Weis po 2, Tůma 1. Rozhodčí: Vlnas – Kubečka, Slaba. ŽK: Belcou – Chadima. Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Phung Duc Kien (60. Moudrý), M. Frank, Drdla (55. Karas), Mustafa Abubakr – Steinbauer – Dostál, Lano (55. Nguyen Duc Tiep), Strach (60. Grýgera), Weis (55. Tůma) – Belcou. Na lavičce byl ještě připraven brankář Hapala. Trenéři Erik Šlechta a Papa Daouda Gueye.

Kosmonosy U 17: Vondrlík – Šebek, Hampl, Miláček, Stránský, Chadima (46. Ulvr), Zahradník (69. Hanvald), Pylner (69. Sheiko), Košek (46. Šlégr), Pokorný, Sotona (69. Kučera). Trenéři Milan Pechanec, Martin Krmenčík, Adam Fišer a Michal Skalický.