TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 17 vyhrála pošesté za sebou! 6:3 v Teplicích a vede i nadále tabulku

28. 09. 2024

U 17 – Ani zranění kanonýra Yanise Belcou nepřibrzdilo mladší dorostence Slavoje Vyšehrad v jejich spanilé jízdě podzimní částí sezony. Navzdory absenci nejlepšího střelce skupiny B České divize U 17 vyhráli v sobotu 28. září v Teplicích nad tamní „šestnáctkou“ 6:3.

Svěřenci trenérů Erika Šlechty a Papa Daouda Gueye tak uhájili své výsostné postavení v čele tabulky. Po odehrané první polovině podzimu ji vedou o dva body před druhým Mostem. Do teplické sítě se nejprve trefil dvakrát Nguyen Duc Tiep a v nastaveném čase první půle Phung Duc Kien, po změně stran se pak zapsali do listiny střelců rovněž Alan Grýgera, Šimon Zídek a Petr Steinbauer. Po dvou brankových asistencích si připsali Šimon Zídek a Patrik Strach.

Sedmnáctiletí šemíci tímto navázali na svá předešlá vítězství s Meteorem, Žižkovem B, v České Lípě, s Bohemians B a Varnsdorfem, tudíž naplno zabodovali už pošesté v řadě.

Oproti předchozímu utkání s Varnsdorfem došlo na tři změny v základní sestavě naší U 17: namísto brankáře Tozbeye, Wollnera a zmíněného Belcou tentokrát nastoupili v jedenáctce Nedvídek, Rak a Nguyen Duc Tiep.

Ve 12. min. z přihrávky od Zídka otevřel skóre Nguyen Duc Tiep: 0:1! Jen pár vteřin nato ale vyrovnal Holub na 1:1. Následoval úsek hry, v němž měli navrch spíš domácí, vedoucí gól ale vstřelit nedokázali. Naopak ve 36. min. přihrával Steinbauer a Nguyen Duc Tiep trefil levačkou do šibenice: 1:2! Již v nastaveném čase první půle z přihrávky Weise přidal pojistku Phung Duc Kien: 1:3!

Hned po přestávce ve 47. min. přihrával Zídek a zakončoval Grýgera: 1:4! V 53. min. Zídek převzal míč od Stracha, probil se domácí defenzivou a také se zapsal do listiny střelců: 1:5! Dvě minuty nato ze zpětné přihrávky od Stracha poslal míč do teplické sítě Steinbauer: 1:6! V poslední čtvrtině zápasu už hráči Vyšehradu přece jen trochu polevili, a tak v 67. min. kontroval Wáwra na 2:6 a v 89. min. Anderla na 3:6.

V sobotu 5. října naše „sedmnáctka“ přivítá doma na Vyšehradě celek Chomutova, jedenáctý v tabulce. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: FK Teplice B – Slavoj Vyšehrad 3:6 (1:3)

8. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 28. září 2024 v Teplicích. Branky: 13. Holub, 67. Wáwra, 89. Anderla – 12. a 36. Nguyen Duc Tiep, 45. (+1) Phung Duc Kien, 47. Grýgera, 53. Zídek, 55. Steinbauer. Rozhodčí: Šístek – Pašek, Pacanda. ŽK: Čítek – Tozbey. Diváků: 50.

Teplice U 16: Čítek – Cieplik, Secondino (57. Hanzlík), Reilich, Wáwra, Holub, Kuti (46. Krédl), Herget, Peťovský (57. Voloshyn), Dvořák (57. Abdulghani), Anderla. Trenéři Admir Ljevakovič, Tomáš Vávra a Jan Reilich.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Phung Duc Kien (72. Turunč), M. Štěpánek (46. Lano), Drdla, Rak – Nguyen Duc Tiep, Steinbauer, Grýgera (57. Bartula) – Zídek (84. Tozbey), Strach, Weis (57. Moudrý). Trenéři Erik Šlechta, Papa Daouda Gueye a Jaroslav Klím a mladší.