FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 zdolala Meteor 3:2 a po téměř osmi měsících se dočkala vítězství!

07. 05. 2023

U 17 – Černá a hrozně dlouhá série bez výhry se konečně naplnila: po dvaceti zápasech v řadě! Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad v neděli 7. května porazili Meteor 3:2, a poprvé od 18. září, kdy položili na lopatky Viktorii Žižkov, se mohla těšit z plného bodového zisku! Ale nejen to: se 17 body se rovněž odlepili ze dna tabulky na úkor Písku, a posunuli se tak místo něj na 19. místo České ligy U 17.

Náš tým dvakrát vedl o gól, přičemž dvakrát se trefil „Bobby“ Dat Nguyen Tien (na snímku vlevo v modrém). Meteor dvakrát vyrovnal, ale potřetí už ne: vítěznou branku dal Petar Šoškič. Skvělý výkon, který byl základem úspěchu v tomto duelu se soupeřem z horní poloviny tabulky, podal brankář Vyšehradu Jakub Čepela.

Oproti středečnímu utkání v Liberci došlo na tři změny v základní sestavě: namísto brankáře Krixe, Danga a Uhryna se do ní vrátili gólman Čepela, Krajíček a Řezáč. A už po necelých deseti minutách hry ruce hráčů v modrých dresech letěly nahoru: „Bobby“ Dat Nguyen Tien vystihl malou domů soupeře, brankář Meteoru Brůžek v tísni a snaze míč odkopnout trefil atakujícího centrhalva Vyšehradu a od něj se míč odrazil za brankovou čáru: 1:0!

O deset minut později mohli zelenobílí vyrovnat, po trestném kopu pálil pod břevno Benedikt, brankář Čepela ale reflexivním zákrokem jeho velkou šanci zneškodnil. Vzápětí měl snad ještě větší šanci Francouz, nicméně Čepela dalším parádním zákrokem střelu zblízka zblokoval. Po půlhodině hry ale hrotový útočník Meteoru Busek křížnou střelou zleva z úhlu trefil ke vzdálenější byl  tyči: 1:1.

Vyrovnávací gól byl vyústěním viditelné převahy Meteoru ve druhé polovině první půle. Mladí šemíci se v tomto úseku hry jen bránili lavinovitým útokům hostí a mohli být moc rádi, že v poločase byl stav 1:1. Téměř jistý druhý gól hostí odvracel na brankové čáře kapitán Krajíček.

Pět minut po návratu ze šaten ale střídající Šoškič přiťukl nakrátko míč a Dat Nguyen Tien nevídaně vydařenou a nečekanou střelou z téměř třiceti metrů trefil parádně přímo do šibenice: 2:1! Balon ve vzduchu zaplul a v poslední fázi se snesl dolů do růžku branky, což se absolutně nedalo chytat.

Tři minuty nato mohl vyrovnat Francouz, z malého vápna trefil tyč Čepelovy brány. Chvíli nato na druhé straně hřiště odcentroval zprava Mohammed a Heřmánkova teč skončila balonem těsně vedle. Za další dvě minuty Gajzler kopal z pravé strany rohový kop a falšovaný míč olízl břevno brány hostí.

Utkání mělo ve druhé půli spád a velký náboj: přesně po hodině hry (de facto už z protiútoku po Gajzlerovu břevnu) po centru zprava doťukl zblízka Hladík: 2:2. Potom přišly chvíle, kdy Čepela zmařil Meteoru dva téměř jisté góly: střelu Trávníčka a Benediktovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. Naopak do zakončení se dostal nejproduktivnější hráč naší U 16 Špaček, ale přestřelil.

V 77. min. však odcentroval z levého rohu hřiště Heřmánek, míč získal těsně za hranicí velkého čtverce Šoškič, učinil s ním půlotočku a pohotově vypálil ostrou ránu přesně ke vzdálenější tyči: 3:2!

Pak měl ještě jednu příležitost Špaček, brankář hostí vyrazil jeho střelu k tyči na roh. Spíš šlo ale o to, uhájit vedení, což se nakonec díky mimořádnému nasazení podařilo a naši hráči mohli poprvé po 33 týdnech oslavovat vítězství v mistrovském střetnutí České ligy U 17. Také díky tomu, že se jim podařilo v tomto utkání celkem dvanáctkrát zblokovat střely hráčů Meteoru, které by jinak letěly na Čepelovu bránu.

V neděli 14. května hraje naše „sedmnáctka“ na hřišti v Uhříněvsi druhým týmem tabulky: Bohemians. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Meteor Praha VIII 3:2 (1:1)

29. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 7. května 2023 na Vyšehradě. Branky: 9. a 50. Dat Nguyen Tien, 77. Šoškič – 30. Busek, 60. Hladík. Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 5:7. Soupeřem zblokované střely: 3:12. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:5. Rozhodčí: Chládek – Machýček, Tikal. ŽK: Dat Nguyen Tien, Krajíček, Mohammed, Gajzler – Joska, Hladík. Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Čepela – Krajíček, Gumiňski, Holý (64. Špaček) – Dovrtěl – Řezáč (84. Krpeš), Dat Nguyen Tien, Kheil (46. Mohammed) – Gajzler, Kireev (46. Šoškič), Heřmánek. Na lavičce byl ještě připraven brankář Krix. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta a Allan Kheil.

Meteor U 17: Brůžek – Šedivý, Benedikt, Hájek – Joska, Sýkora (64. Doloh) – Mucha, Francouz (64. Kolínek), Hladík, Votava – Busek (64. Trávníček). Trenér Pavel Job.