FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 rozdrtila Libuš 7:0, Didi Ahizan zvládl čistý hattrick za 21 minut

26. 05. 2024

U 19 „B“ – Tenhle zápas potřebovala rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad především vyhrát, aby už měla klid a nemusela se ohlížet pod sebe, co se děje na chvostu tabulky. Naše „osmnáctka“ v neděli 26. května přejela Libuš 7:0, a dosáhla tak nejvyššího vítězství v této sezoně. Soupeř přitom dokázal téměř celý první poločas bránit stav 0:0, po prvním gólu už ale nebylo co řešit.

Třikrát skóroval Dieudonné Ahizan, jenž stihl čistý hattrick během 21 minut. Jednou se trefili kapitán Martin Kylar  penalty, Nazar Uhryn, Zdislav Svoboda a Mykyta Krasikov rovněž z penalty. Kromě toho další gól Uhryna neplatil vinou ofsajdu a Patrik Macek trefil tyč. Brankář Jakub Fischer uhájil čisté konto, v tomto utkání však neměl téměř žádnou práci. Dvě kola před koncem Pražského přeboru U 19 zůstává Vyšehrad B na 10. místě tabulky a může ještě atakovat devátý Xaverov.

Oproti předešlému utkání na Zbraslavi došlo na osm změn v základní sestavě: chyběli v ní tentokrát brankář Kautský, Vítovec, Krejčí, Binder, Trnka, Schrank, Krasikov a Dinov, jejichž pozice zaujali Fischer, Gumiňski, Dovrtěl, Kazda, Macek, Klinka, Uhryn a Ahizan.

První gólovou šanci měla přitom po třech minutách hry Libuš, střelu Merenuse však stihli domácí hráči zblokovat. Pak už se ale hrálo takřka stále na bránu hostí, jenomže hrozně dlouho bez jakéhokoliv efektu. Gólové šance měli Svoboda, Macek, Ahizan (ten tři během deset minut), znovu Macek a Klinka, jehož střele zabránilo v cestě do sítě jen to, že se postavil do její trajektorie spoluhráč… V libušské bráně se ale také překonával její strážce Vojta.

Až pět minut před poločasem silně přetížená obrana hostí vyrobila faul na Ahizana a kapitán Kylar z penalty naprosto bezpečně proměnil: 1:0! Čtyři minuty nato Svoboda přihrál doprava Klinkovi a z jeho brilantního zpětného centru zakončoval Uhryn: 2:0!

Ihned po zahájení druhé půle, z přihrávky od Uhryna, Ahizan upaloval na brankáře hostí a proměnil: 3:0! Z přímého kopu Macka pak zakončoval dovrtěl, brankář vyrazil a Uhryn poslal balon do sítě, byl mu však odmáván ofsajd. Potom rozehrál trestný kop Klinka a Macek napálil balon do tyče.

V 65. min. Klinka našel Krasikova, a ten Ahizana, který dal svůj druhý gól: 4:0! Za další dvě minuty obstaral finální přihrávku Kazda, Ahizan běžel sám na brankáře a klidnou střelou po zemi završil svůj hattrick: 5:0! Uplynuly zase jen dvě minuty a Macek vyzval přihrávkou Svobodu, který už měl před sebou odkrytou bránu: 6:0! Tento stav tedy platil v polovině druhé půle a soupeř byl jednoznačně „zralý“ na dvouciferný příděl, jenomže polevily trochu soustředění i důraz, a tak už padl jen jeden gól. Deset minut před koncem střetnutí Uhryn přihrál Krasikovovi, ten byl faulován ve vápně a po kratším dohadování o tom, kdo provede exekuci, si sám postavil balon na bílý bod. Krasikov z penalty završil skóre: 7:0!

V neděli 2. června hraje naše U 18 na Zličíně, výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni. V derniéře sezony v sobotu 8. června od 10 hodin přivítá doma Pragu.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – SK Libuš 7:0 (2:0)

24. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 26. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 46., 65. a 67. Ahizan, 40. Kylar z pen., 44. Uhryn, 69. Z. Svoboda, 81. Krasikov z pen. Střely na branku: 17:0. Střely mimo: 13:1. Soupeřem zblokované střely: 8:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 4:1. Rozhodčí: Plzák – Mohammed, Kořínek. ŽK: Uhryn (Vyšehrad B). Diváků: 25.

Vyšehrad U 18: Fischer – Gumiňski, Dovrtěl, Kylar, Kazda – Macek, Šíma (61. Krasikov) – Klinka (66. Binder), Uhryn, Z. Svoboda (70. Maleček) – Ahizan (70. Mohammed). Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Libuš U 19: Vojta – Honzák (46. Přibyl), Beneš, Kozák, Sandetskyy – Koudela – Merenus (66. Habib), Zeman, Shaynoha, Novák – Pištora. Trenéři Ondřej Beneš a Jiří Fialka.