FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 navzdory oslabené sestavě veze body z Rokycan za výhru 2:1

22. 08. 2021

U 19 – Hned první výjezd z Prahy dopadl pro naši „devatenáctku“ velmi dobře: v neděli 22. srpna v utkání 3. kola České ligy staršího dorostu splnila v Rokycanech roli favorita a přivezla si z tohoto západočeského města tři body za vítězství 2:1. Ještě před poločasem se trefil Adam Šavel, vítěznou branku ve druhé půli pak vstřelil střídající Kryštof Nováček – po čtvrthodině svého pobytu na hřišti, kterým byla malinká umělka. Tříbodový import z Rokycan má svoji nespornou hodnotu už kvůli početné marodce naší U 19. Navíc těsně před výkopem si obnovil zranění útočník Štěpánek, a nemohl tak do utkání zasáhnout.

Oproti předešlému utkání s Kladnem došlo ke dvěma změnám v základní sestavě, kde Nedavašku a Šrejbera nahradili Linha s Klabanem. Vzhledem k rozměrům hřiště bylo utkání plné osobních soubojů a ještě za bezbrankového stavu si musel brankář Borka poradit se dvěma gólovými šancemi domácích, což zvládl. Pak se na druhé straně, po akci Monyče, dostal do šance Vu, ale nedal. Gerža neproměnil nájezd na brankáře Dvořáka, trefil jen jedho.

Tři minuty před poločasem ale rokycanský gólman hrubě zaváhal, 16letý Šavel vystihl jeho rozehrávku a svým prvním gólem ve starším dorostu poslal balon do odkryté brány: 0:1!

Po změně stran mohli pojistit těsné vedení Slapnička i Vodička, bohužel neproměnili. Naopak v 65. min. domácí zahrávali rohový kop, našim hráčům se nepodařilo odvrátit důsledně míč do bezpečí a Sebastian Horváth vyrovnal na 1:1.

Vůle a touha po tříbodovém zisku ale mladé šemíky neopustila. Gerža střelou zdálky hodně prověřil gólmana Dvořáka, rozhodnutí padlo ale až v 74. min. Akci Slapničky korunoval vítěznou trefou Nováček: 1:2! Ve zbývajícím čase ještě podržel Vyšehrad Borka, tři body ale už naši hráči uhájili.

Již ve středu 25. srpna v 10 hodin čeká naši U 19 další zápas mimo Prahu: v utkání předehrávaného 15. kola se představí v Mostu. V neděli 29. srpna v 10 hodin pak přivítá doma na Vyšehradě „osmnáctku“ Viktorie Plzeň.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Pro nás herně nepříliš vydařený zápas, na čemž se podepsala rozsáhlá marodka. Zbytečně jsme si to zkomplikovali, nicméně tři body jsme nakonec vybojovali.“

U 19: FC Rokycany – Slavoj Vyšehrad 1:2 (0:1)

2. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 22. srpna 2021 v Rokycanech. Branky: 65. Sebastian Horváth – 42. Šavel, 74. Nováček. Rozhodčí: Fencl – Krůs, Kraus. ŽK: Bešta, Štrunc – Stýblo, Klaban, Vodička. Diváků: 50.

Rokycany U 19: Dvořák – Simon Horváth, Bešta, Chomič (82. Kratochvíl), Forejt, Štrunc, Dulík, Karlíček, Kellner (74. Fair), Sebastian Horváth, Titl. Trenéři Kamil Krátký a Jiří Špicl.

Vyšehrad U 19: Borka – Mareš, Stýblo, Linha, Klaban – Monyč, Slapnička, Gerža, Vodička (89. Holan) – Vu Chung Hieu (66. Laštůvka), Šavel (59. Nováček). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Kotlín a Štěpánek. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.