FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 prohrála s Vikt. Plzeň B 2:5, dva góly doma (prozatím) nestačí

26. 08. 2019

U 19 – Dvě branky v domácích zápasech na bodový zisk našim starším dorostencům, alespoň v dosavadním průběhu sezony, nestačí. Dvakrát se trefili v premiéře sezony do kladenské sítě, avšak prohráli 2:3. Dva góly dali také „osmnáctce“ Viktorie Plzeň, leč podlehli 2:5. Zápas 3. kola České ligy U 19 se hrál v neděli 25. srpna a góly našeho týmu vstřelili Pavel Vodrážka z penalty a Jakub Douša, který ho střídal. Devatenáctiletí šemíci vinou této porážky klesli z osmého na dvanácté místo tabulky.

Do utkání nastoupila stejná základní sestava jako týden předtím v Rokycanech a lepší začátek si nemohla přát. Již ve 4. min. byl faulován plzeňským kapitánem Kolerusem Mlejnek a Vodrážka z penalty otevřel skóre: 1:0! Tři minuty nato se pokusil o průnik a zakončení Krejzl, ale brankář Kubíček se nenechal překvapit.

Vedení vydrželo mladým šemíkům jen šest minut, i když okolo vyrovnávacího gólu hostí vyvstaly značné rozpaky a nevole. V 11. min. po rohovém kopu už měl Klomínek míč ve svém držení, ale z ruky mu ho vykopnul plzeňský bek Petržílka a branka, která podle mínění domácího celku neměla platit, platila: 1:1.

Vyšehrad mohl brzy získat zpět své vedení, ale Vodrážka těsně minul a po Mlejnkově centru z levé strany brankář Kubíček vyrazil míč jen před sebe, kde byl Petrach. Vše se ale seběhlo velmi rychle, a tak nestihl zamířit a míč mu odskočil do zámezí. Po půlhodině hry po střele Štichy se dostal k zakončení znovu Petrach, jeho pohotovou střelu bez přípravy ke vzdálenější tyči ale stihl Kubíček bravurní robinzonádou vytěsnit na roh.

Tyto chvíle svěřenci trenérů Roberta Vágnera a Pavla Fořta, někdejších útočníků Slavie, přežili a čtyři minuty před pauzou sami podruhé udeřili. Z pravé strany hřiště utekl všem patnáctiletý záložník Hýsek a mazáckým lobem přehodil Klomínka: 1:2.

Šest minut po změně stran Herden vykopl střelu jednoho z hráčů hostí z brankové čáry, ale gól do sítě Vyšehradu beztak brzy padl. V 56. min. Janča přímo z trestného kopu zpoza vápna trefil: 1:3. Minutu nato, na druhé straně hřiště, hlavičkoval po Mlejnkově rohovém kopu tísněný Petrach, ale gólman hostí míč kryl. Přesně po hodině hry neuspěl ani Vodrážka, jeho střelu zblokovali protihráči na roh.

V 63. min. Petržílka obloučkem z pravé strany trefil vzdálenější tyč Klomínkovy brány. Plzeňští byli na koni a v 64. min. nikým nestrážený Hýsek, který měl spoustu času na přesné zakončení, zvýšil na 1:4. V 70. min. po nepodařeném odkopu od brány Janča lacino zvýšil na 1:5. V 78. min. se trefil i jeho střídající spoluhráč Holík, který právě přišel na hřiště, byl mu však odmáván ofsajd.

K ohrožení brány hostí se naopak dostali hlavičkující Pryshlyuk a Trčka, oba však minuli. Až v 90. min. po spolupráci dvou střídajících hráčů Vyšehradu přihrával Sejdia, míč zatáhl po pravé straně hřiště Douša a přesnou střelou zmírnil prohru: 2:5!

Ve 4. kole se naše U 19 představí v neděli 1. září na půdě jedenáctého Benešova, tedy souseda v tabulce. Výkop je v 10 hodin.

Trenér U 19 Vladimír Pokorný: „Spokojen mohu být s prvním poločasem, kdy jsme udržovali vyrovnanou hru. Vedli jsme 1:0, bohužel soupeř vývoj utkání otočil a začal prokazovat své kvality. Pochválit musím Jakuba Doušu, protože takhle by měl vypadat výkon střídajícího hráče.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Plzeň B 2:5 (1:2)

3. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 25. srpna 2019. Branky: 5. Vodrážka z pen., 90. Douša – 56. a 70. Janča, 41. a 64. Hýsek, 11. Petržílka. Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Gunitš – Bočok, Polena. ŽK: Pryshlyuk – Štauber. Diváků: 35.

Vyšehrad U 19: Klomínek – Šticha, Přech, Pryshlyuk, Herden – Petrach (70. Trčka), Melíšek (77. Janík) – V. Markovych (65. Vlasák), Mlejnek, Krejzl (56. Sejdia) – Vodrážka (65. Douša). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Hanslík a Novichikchin. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaromír Jindráček.

Viktoria Plzeň U 18: Kubíček – Petržílka, Keltyčka, Jílek, Brož – Koterus (76. Holík) – Hýsek, Novický, Janča, Zajíček (70. Kule) – Mikleš (81. Štauber). Trenéři Robert Vágner, Pavel Fořt a a Petr Bendl.