FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 prohrála v Karl. Varech 1:4, nemá tak dosud jistotu záchrany

26. 05. 2024

U 19 – Velmi pomalým tempem spějí k záchraně v České divizi U 19 starší dorostenci Slavoje Vyšehrad, o čemž svědčí zisk pouhých deseti bodů v dosavadních dvanácti jarních zápasech (3 výhry – 1 remíza – 8 porážek). V neděli 26. května prohráli na půdě třetí týmu tabulky v Karlových Varech 1:4. K lepšímu výsledku nepomohlo ani posílení defenzivy o Jaroslava Holana a Yevhena Romanishaka, kteří už nastupují pravidelně za áčko mužů.

Jediný gól našeho týmu dal Jakub Špaček a tři kola před koncem sezony se Vyšehrad opět posunul o stupínek níž na 9. místo skupiny B, tedy do druhé poloviny tabulky.

Oproti předchozímu utkání s Litvínovem došlo na pět změn v základní sestavě: namísto Gumiňského, Dovrtěla, Macka, Klinky a Uhryna nastoupili tentokrát Romanishak, J. Holan, Trnka, Dobiaš a Schrank.

Na velké, rozlehlé umělce v Drahovicích, se hrál v úvodní čtvrthodině vyrovnaný fotbal. Pak ale měli domácí standardku a Kapsa jim zajistil vedení 1:0. Dvě minuty nato, po akci Romanishaka a Dobiaše, se uvolnil Špaček a vyrovnal: 1:1! Další změně skóre ve prospěch domácích zabránil Čepela, deset minut před poločasem ale beztak kapituloval. Po rohovém kopu zůstal ve vápně neobsazen Antonov a vrátil Slavii vedení: 2:1. Přesto se mohlo jít do kabin za vyrovnaného stavu, minutu před pauzou se totiž z přihrávky Romanishaka prodral do velké šance Schrank, trefil ale jen brankáře Novotného.

Po změně stran měl potom šanci sám Romanishak, střelou z voleje však minul. Domácí se pak znovu prosadili po standardkách a rohových kopech, v 78. min. Kapsa zvýšil na 3:1 a v 82. min. Zeronik na 4:1. Po Dukle B, České Lípě a Teplicím B se tak staly Karlovy Vary čtvrtým týmem, proti němuž Vyšehrad neuhrál v této sezoně ani bod.

V sobotu 1. června od 10 hodin se „devatenáctka“ představí v Ústí nad Labem proti tamnímu béčku. Bude to duel sousedů v tabulce (osmého s devátým) a také poslední cesta našich dorostenců mimo Prahu. Pak už přijdou na řadu dvě zbývající utkání doma na Vyšehradě: v sobotu 8. června od 14.30 hod. derby s Meteorem a nakonec v sobotu 15. června od 13 hodin derniéra ročníku 2023/24 v podobě souboje s Mostem.

U 19: Slavia Karlovy Vary – Slavoj Vyšehrad 4:1 (2:1)

28. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v neděli 26. května 2024 v Karlových Varech. Branky: 15. a 78. Kapsa, 36. Antonov, 82. Zeronik – 17. Špaček. Rozhodčí: Hoch – D. Jaroš, Vokoun. ŽK: Antonov, Hlavatý, Pavliuk – A. Frank, Romanishak. Diváků: 60.

Karlovy Vary U 19: Novotný – Antonov, Pavliuk, Dubovenko, Kožíšek, Zeronik, Kolařík, Štípek, Polyvianyi, Kapsa, Šuba (88. Hlavatý). Trenéři Lukáš Přerost a Jiří Pužman.

Vyšehrad U 19: Čepela – Romanishak, Šavel, J. Holan, Holý – Trnka (72. Krejčí), Kefurt – Dobiaš (60. A. Frank), Schrank, Štěpnička (79. Barčák) – Špaček. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nedvídek a Son Šíma. Trenér Zdeněk Jaroš.