FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 remizovala 2:2 s německými dorostenci z SV Henstedt-Ulzburg

27. 07. 2019

U 19 – Jednu výhru, remízu i prohru mají na svém kontě po třech přípravných zápasech starší dorostenci Slavoje Vyšehrad (tým U 19). V sobotu 27. července remizovali na domácí půdě se svými vrstevníky z německého klubu SV Henstedt-Ulzburg 2:2, přestože ještě čtvrt hodiny před koncem utkání prohrávali 0:2.

V prvním poločase měli mladí hráči Vyšehradu většinou územní převahu, přesto nechtěně „nabrali“ dvoubrankové manko. V 19. min. Studt křížnou střelu z levé strany hřiště trefil natolik přesně, že balon se odrazil od vzdálenější tyče za záda Hanslíka: 0:1.

Domácí tým měl několik šancí, hlavně Douša a Rastoka byli blízko vyrovnávací brance, místo toho ale přišel pět minut před pauzou druhý inkasovaný gól, kdy se ocitl sám před Hanslíkem Mügge a prostřelil ho: 0:2.

Hned po návratu ze šaten se mladí šemíci snažili o rychlou korekci nepříznivého stavu, nicméně P. Siruček ani Mlejnek své šance neproměnili. První z nich zblízka přestřelil a pokus druhého zblokovali němečtí zadáci. V 65. min. po centru zprava od V. Markoviče ve skluzu u zadní tyče těsně minul Rastoka.

V 75. min. už ale hodně podobná akce vyšla, byť to bylo ze standardky. Mlejnek rozehrál z pravé strany trestný kop a u vzdálenější tyče hlavičkoval Přech: 1:2! Po míči se vrhal i P. Siruček, zasáhl jej však dříve stoper.

V 79 min. Janík střelou z úhlu minul, avšak vyrovnání se mladí šemíci i tak dočkali. V 87. min. se o něj postaral, po přihrávce od P. Siručka, Rakušan srbského původu Rastoka: 2:2!

V dalším přípravném utkání naše U 19 změří síly s dorostenci Motorletu. Hrát se bude ve čtvrtek 1. srpna v 10 hodin, zatím ale nebylo rozhodnuto, na jakém hřišti.

U 19: Slavoj Vyšehrad – SV Henstedt-Ulzburg 2:2 (0:2)

Přípravné utkání v sobotu 27. července 2019 na Vyšehradě. Branky: 75. Přech, 87. Rastoka – 19. Studt, 40. Mügge. Rozhodčí: Plzák – Růžička, Manilo. Diváků: 25.

Vyšehrad U 19 první poločas: Hanslík – Šticha, Novichikchin, Landík, Paleček – Rastoka, Petrach – Douša, M. Markovič, Pařízek – Vodrážka.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Klomínek – Brejcha, Přech, Pryshlyuk, Herden – Melíšek, Rastoka – V. Markovič, Mlejnek, Janík – P. Siruček. Trenér Vladimír Pokorný.