ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 19 rozdrtila tým Motorletu 6:1! Sejdia si připsal v derby hattrick

27. 09. 2020

U 19 – Starším dorostencům Slavoje Vyšehrad se pod vedením trenérské dvojice David Jarolím – Richard Stražan daří. Náročný tempo-fotbal přináší své ovoce i v podobě velmi dobrých výsledků. V neděli 27. září 2020 devatenáctiletí šemíci přivítali na domácím hřišti své vrstevníky z Jinonic a nedali jim šanci: Vyšehrad – Motorlet 6:1! V derby dvou tradičních rivalů se blýskl hattrickem Blerton Sejdia, po jedné brance pak připojili Matyáš Vojta, Mykhaylo Markovych a střídající Maxmilián Kubies. Náš tým se díky čtvrtému vítězství v sezoně posunul na 6. místo tabulky skupiny A České ligy U 19, navíc má k dobru středeční odložené utkání v Benešově.

Znovu se podařilo vstoupit výborně do utkání a odehrát v tomto duchu celý první poločas. Již ve 3. min. si po přihrávce od Mlejnka naběhl z pravé strany hřiště Vojta a prostřelil brankáře Švarce: 1:0! Byla to první střela zápasu.

Ve 12. min. pálil zpoza vápna sám Mlejnek, ale Švarc byl tentokrát na místě. Velmi odvážným pokusem téměř z poloviny hřiště se ho pokusil podruhé překonat Vojta, tentokrát ale neuspěl.

Po čtvrthodině hry poprvé zahrozil soupeř z Prahy 13. Po trestném kopu pálil zpoza vápna Vostracký, brankář Martinec byl na místě. Minutu nato byl však v jednom ze soubojů surově nakopnut Gerža, navzdory bolesti ale odehrál celou hodinu hry.

V polovině první půle mohl Motorlet vyrovnat: Kreibich z trestného kopu zpoza vápna trefil břevno Martincovy brány. Na druhé straně se přesně po půlhodině hry dostal po odraženém míči do šance Vojta, jeho střelu však stihli zadáci hostí zblokovat.

Ve 39. min. vybojoval míč na polovině hřiště M. Markovych a nikdo ho už nezastavil, prošel až do vápna a neomylnou trefou zavěsil: 2:0!

Ve 44. min. se při rohovém kopu hostí vysunul jejich brankář Švarc až na půlící čáru, a to se ukázalo být z pohledu hostí velkou chybou. Vojta byl totiž díky své rychlé reakci u míče dříve než on, přihrál Sejdiovi a tem zdálky přesnou střelou po zemi poslal balon do sítě: 3:0!

V nástupu do druhé půle však Motorlet hodně zvedl hlavu a velmi brzy se také dočkal. Ve 48. min. po rohovém kopu hlavičkoval u vzdálenější tyče hrotový útočník Žižka: 3:1.

Jen o minutu později byl velmi blízko kontaktní brance jeho spoluhráč Kulíšek, ale rána mu nesedla a přestřelil. V 51. min. se blýskl Martinec, kldy reflexivně vyrazil pohotovou střelu Žižky, ale vzrušení bylo zbytečné, protože šlo o ofsajdovou situaci.

V 56. min. na pravé straně hřiště Janík posunul balon, M. Markovychovi, ten přetaženým centrem našel Vojtu, jenž hlavou vrátil míč do velkého čtverce a Sejdia z místa penalty napálil balon do sítě: 4:1! Tenhle gól odpor soupeře zlomil, neboť už o minutu později, po přihrávce od Vojty, Sejdia obešel i brankáře Švarce a střelou do odkryté brány završil svůj hattrick: 5:1!

Navíc v 64. min. Mlejnek našel zleva nabíhajícího Kubiese a ten střelou po zemi k tyči uzavřel skóre: 6:1!

Dvbě minuty nato měl vyloženou šanci ještě Mlejnek, ale z místa penalty minul bránu hostí. V 78. min. se mohl zapsat mezi střelce i Vodrážka, ale také minul prostor mezi třemi tyčemi.

I tak ale Vyšehrad v této věkové kategorii U 19 téměř vrátil Motorletu rok starou zdrcující porážku 0:9.

Půltucet branek v utkání České ligy staršího dorostu nastřílel Vyšehrad po více než pěti letech: předtím tomu tak bylo v srpnu roku 2015, kdy tým pod vedením trenéra Františka Myslivečka porazila doma Varnsdorf také 6:1.

Odložené utkání 4. kola Benešov – Vyšehrad je na programu ve středu 30. září od 15.45 hod. Pak už bude následovat utkání 7. kola Vyšehrad – CU Bohemians Praha v neděli 4. října od 10 hodin. Zatímco Benešov momentálně figuruje na posledním 16. místě tabulky, mladí klokani ji vedou.

Trenér U 19 David Jarolím: „Motorlet byl nepříjemným soupeřem a výsledek je pro něj určitě krutý. Nic moc jsme mu však nedovolili, a to hlavně v prvním poločase. Byli jsme maximálně efektivní, ale kluci si to zasloužili a výše této výhry by nás měla povzbudit do dalších zápasů. Jedeme dál, hlavní teď je, abychom tuto výhru potvrdili i ve středu v dohrávce v Benešově. Musíme pracovat dál, stále jsme teprve na začátku.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Motorlet Praha 6:1 (3:0)

6. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 27. září 2020 na Vyšehradě. Branky: 44., 56. a 57. Sejdia, 3. Vojta, 39. M. Markovych, 64. Kubies – 48. Žižka. Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:1. Rozhodčí: Gunitš – Atilla Özer, Hlaváč. ŽK: Vojta – Vostracký. Diváků: 50.

Vyšehrad U 19: Martinec – M. Markovych, L. Toman, Vlasák, Melíšek – Petrach – Janík (74. Mareš), Gerža (61. Kubies), Mlejnek – Vojta (68. Vodrážka), Sejdia (74. Štěpánek). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Borka a Linha. Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.

Motorlet U 19: Švarc – Cháb, Heim, , Kreibich, Vlček – Vostracký (70. Čížek) – Kousal (70. Ruda), Kulíšek, Sehedi (70. Komacki), Pokorný – Žižka. Trenéři Šimon Honetschläger, Matěj Skopec a David Eppert.