TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19 vyhrála jasně 6:0, Varnsdorf vzdoroval téměř celou hodinu hry

22. 09. 2024

U 19 – Sedmnáctiletý ofenzivní záložník Nazar Uhryn (na snímku) se po zranění vrátil na hřiště ve velkém stylu. V utkání České divize staršího dorostu v sobotu 21. září s Varnsdorfem nejprve nastřílel za 19 minut hattrick a o chvilku později, během pouhých čtyř minut, na další tři góly přihrál. Čtvrtou a pátou branku vstřelil kanonýr našeho mladšího dorostu Yanis Belcou, šestou a poslední potom Kristián Krejčí. Přitom ještě v 55. minutě byl na ukazateli skóre bezbrankový stav, až potom se „roztrhl pytel“ a devatenáctiletí šemíci uštědřili soupeři během 28 minut půltuctový příděl.

Vyšehrad v tabulce skupiny B poskočil se šesti body z předposledního 15. na 12. místo, Varnsdorf zůstává se dvěma body poslední: nováček soutěže jako jediný dosud nevyhrál.

Oproti předchozímu utkání s béčkem Bohemians došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto Son Šímy, Trnky, Dovrtěla a Vítovce se v ní tentokrát objevili Řezáč, M. Štěpánek a dva navrátilci po zranění Uhryn se Špačkem. Už v prvním poločase měl domácí tým jasnou převahu se spoustou šancí, Severočeši ale vše ubránili.

Podobně to vypadalo i po návratu ze šaten. Skóre se dalo do pohybu až v 56. min., kdy jej z přihrávky Vejvody načal Uhryn: 1:0! V 64. min. přihrával Pytlíček a zakončoval opět Uhryn: 2:0! V 75. min. rozehrál Krasikov rohový kop, míč tečoval Binder a a dostal se k němu ještě Uhryn, který tak za necelých dvacet minut zkompletoval svůj hattrick: 3:0!

Tento stav trval ještě deset minut před koncem utkání, pak ale padly během čtyř minut další tři góly. V 80. min. přihrával Uhryn a zakončoval střídající Belcou: 4:0! Dvě minuty nato repete, z přihrávky Uhryna zvyšoval Belcou: 5:0! V 84. min. potom Uhryn třetí asistencí vyzval Krejčího: 6:0!

Naši „devatenáctka“ se představí v sobotu 28. září v Teplicích v souboji s tamní „osmnáctkou“, přičemž výkop utkání je v 10.30 hod. Půjde o měření sil sousedů v tabulce: Teplice B jsou totiž aktuálně jedenácté.

U 19: Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf 6:0 (0:0)

7. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 21. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 56., 64. a 75. Uhryn, 80. a 82. Belcou, 84. Krejčí. Rozhodčí: Klátil – Rechnovský, Soldán. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 19: Čepela – Řezáč, Holubovský, Karas, Tesař – Uhryn (86. Trnka), M. Štěpánek (71. Krasikov), Pytlíček – Špaček (71. Binder), Vejvoda (71. Krejčí), Tegelbeckers (61. Belcou). Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Erik Šlechta.

Varnsdorf U 19: Primásek – Funda, Conway, Konarev (69. Roža), Truchan, Foretník (23. Abrt), Galeno, Grafek, Cina (30. Langer), Tříško, Petruň. Trenéři Pavlo Rudnytskyy, Ludvík Funda a Radomír Grafek.