ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

U 19 zdolala Vlašim 7:1; Špaček dal hattrick, jenomže také se zranil

04. 08. 2024

U 19 – Trenéři měli sice k předvedené hře spoustu výhrad a kritiky, výsledkově se však starším dorostencům Slavoje Vyšehrad zadařilo v neděli 4. srpna znamenitě: na trávníku v Kácově porazili před zraky šedesáti diváků své vlašimské vrstevníky přesvědčivě 7:1.

Pod vysoké vítězství se podepsal zejména Jakub Špaček svým hattrickem, po jedné brance pak připojili Jakob Tegelbeckers, Miloš Pytlíček, Miroslav Trnka a Marek Vejvoda. Špaček se však bohužel také zranil, ze hřiště odkulhal a bude nějaký čas nedobrovolně mimo hru. Lví podíl na výsledku měl také brankář Jakub Čepela, který pochytal spoustu vyložených šancí vlašimských hráčů.

Skóre otevřel ve 14. min. Tegelbeckers, kdy si všimnul postavení vlašimského brankáře a přesně jej přehodil: 0:1! Ve 26. min. se po přihrávce od Dovrtěla dostal sám před brankáře Pytlíček a proměnil: 0:2! Mezitím měl několik šancí hlavně Špaček, jeho chvíle ale měly teprve přijít.

Ve 40. min. domácí trefili tyč Čepelovy brány a vzápětí jej překonal Pešek: 1:2. Těsně před poločasovým hvizdem byl však faulován Pytlíček, hra bez přerušení pokračovala dál, Holubovský přihrál doprava Špačkovi a ten dal svůj první gól: 1:3!

Hned po zahájení druhé půle Čepela zmařil čistou gólovou šanci Vlašimi, což ale ještě několikrát zopakoval. V polovině druhé půle Tegelbeckers přiťukl Řezáčovi, ten zprava odcentroval a u vzdálenější tyče zakončoval Trnka: 1:4!

V 75. min. Trnka přihrál doprava Tegelbeckersovi, ten odcentroval a nabíhající Vejvoda zvýšil. 1:5! Pět minut nato, po akci Son Šímy a Uhryna, těžil z kolmé přihrávky Špaček a střelou po zemi dal svůj druhý gól: 1:6! V 86. min. Dovrtěl posunul míč zleva na střed hřiště a Špaček střelou z dvaceti metrů završil svůj hattrick: 1:7! V úplném závěru utkání ale odkulhal ze hřiště se zraněním.

Ve středu 7. srpna v 10 hodin rovněž v Kácově se naši starší dorostenci střetnou se svými vrstevníky z Čáslavi. Bude to generálka před zahájením nového ročníku České divize U 19. V její premiéře naše „devatenáctka“ přivítá v sobotu 10. srpna v 10 hodin doma na Vyšehradě nováčka SK Kosmonosy.

U 19: FC Sellier & Bellot Vlašim – Slavoj Vyšehrad 1:7 (1:3)

Přípravné utkání starších dorostenců v neděli 4. srpna 2024 v Kácově. Branky: 40. Pešek – 45., 80. a 86. Špaček, 14. Tegelbeckers, 26. Pytlíček, 68. Trnka, 75. Vejvoda. Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 2:5. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Filip. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad U 19: Čepela – Ginzel, M. Štěpánek, Dovrtěl, Holý (60. Son Šíma) – Řezáč (76. Blumenthal), Holubovský (46. Uhryn), Pytlíček (46. Vrabec) – Binder (46. Trnka), Tegelbeckers (46. Vejvoda, 76. Špaček), Špaček (65. Tegelbeckers). Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Zdeněk Jaroš a Adam Šavel.