TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19: znovu špatný první poločas byl u zrodu prohry 1:2 v Teplicích

28. 09. 2024

U 19 – Z dosavadních osmi podzimních zápasů vyšel starším dorostencům Slavoje Vyšehrad první poločas víceméně jen jednou: koncem srpna v České Lípě (3:2), kdy byl také základem celkového vítězství (4:3). Bohužel šlo o výjimku, jinak totiž bývá hra do přestávky základem další bodové ztráty a tudíž i dalšího výsledkového zklamání.

Přesně tak tomu bylo i v sobotu 28. září v Teplicích, kde naše „devatenáctka“ podlehla domácí „osmnáctce“ 1:2. Před pauzou bída a z ní vyplývající dvoubrankové manko, zatímco po pauze výrazné zlepšení, kdy jen opakované selhání v koncovce zabránilo úplnému obratu ve vývoji skóre. A to je škoda, protože Vyšehrad tak má po odehrané polovině podzimní části sezony nadále jen 6 bodů, což jej řadí na 13. místo skupiny B České divize U 19 (o jedno níže než před týdnem).

Oproti předchozímu utkání s Varnsdorfem došlo k jedné změně v základní sestavě, v níž Holubovského nahradil Vítovec. Domácí šli do vedení už po deseti minutách hry, kdy z přímého kopu se míč odrazil ode zdi našich hráčů a skončil v síti. Ačkoliv šlo spíš o vlastní gól, jako jeho autor byl označen Kutas: 1:0. Deset minut před poločasem utekl po své levé straně Džuban a zvýšil na 2:0. Náš tým si žádnou šanci nevypracoval.

Druhý poločas už byl o něčem úplně jiném, Vyšehrad měl převahu i šance, které ale bohužel, jednu za druhou, promarňoval. Smůlu měl Špaček, jenž hned dvakrát trefil tyč domácí brány. Možnost skórovat měl i Teglebeckers, jednou přestřelil bránu z bezprostřední blízkosti.

Až v 81. min. z přihrávky Uhryna snížil Vejvoda, kdy proběhl mezi dvěma protihráči a poslal balon do sítě: 2:1! Alespoň vyrovnat se už ale nepodařilo, a Vyšehrad U 19 tak utrpěl čtvrtou porážku rozdílem jediné branky (celkově pak šestou).

Naše „devatenáctka“ v sobotu 5. října v 10 hodin přivítá doma Vyšehradě soupeře z Chomutova, který je pátý v tabulce.

U 19: FK Teplice B – Slavoj Vyšehrad 2:1 (2:0)

8. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 28. září 2024 v Teplicích. Branky: 11. Kutas, 36. Džuban – 81. Vejvoda. Rozhodčí: Pašek – Pacanda, Šístek. ŽK: Kutas, Džuban, Boichenko – Čepela, Uhryn. Diváků: 50.

Teplice U 18: Macek – Nebuloni, Jelínek, Džuban, Tyl, Salaba, Kulas, Aliev, Novák, Neckář, Boichenko. Na střídání Cieplik, Veselý, Dobrev a Anderla. Trenéři Marek Vait a Tomáš Vávra.

Vyšehrad U 19: Čepela – Řezáč, Karas, M. Štěpánek, Tesař – Vítovec (65. Krasikov), Pytlíček (65. Krejčí) – Špaček, Uhryn, Tegelbeckers – Vejvoda. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nedvídek, Holý, Binder a Son Šíma. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta a Miroslav Trnka.