TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U sousedů v Nuslích zařídil obrat Kubies: juniorka tak zvítězila 2:1!

29. 09. 2024

„B“-muži – Ať už v jakékoliv sestavě, na hřišti sousedního SK Nusle, nováčka I. B třídy, byla juniorka Slavoje Vyšehrad jasným favoritem. Tuto roli nakonec splnila, byť ji to na hodně mizerném terénu stálo spoustu úsilí, a to hrála 55 minut v početní výhodě.

Domácí vyhráli poločas díky gólu z penalty, ale po hodině hry už tlaku rezervy šemíků neodolali, inkasovali od našeho týmu dva „slepené“ góly. Na obou měl rozhodující podíl pravý záložník Maxmilián Kubies (na snímku): z jeho centru vstřelil Daniel Holan exkluzivní vyrovnávací gól a vzápětí byl Kubies faulován ve vápně, což znamenalo penaltu, již proměnil Dominik Klinka.

Tříbodový zisk na půdě celku z chvostu tabulky byl důležitý už také proto, že předchozí utkání Vyšehrad B – Dukla C (4:3) bylo zkontumováno v neprospěch našeho mužstva. Nebýt této nepříjemnosti, radovalo by se béčko Slavoje už ze čtvrtého vítězství za sebou. Po osmi odehraných kolech, tedy polovině podzimní části, figuruje na sedmém místě tabulky skupiny A pražské I. B třídy.

Oproti zmíněnému předešlému zápasu s céčkem Dukly Praha  došlo na pět změn v základní sestavě: namísto Borského (odcestoval na studijní pobyt do Německa), Tomana, Kazdy, Kankary a Krčmáře nastoupili tentokrát v jedenáctce juniorky Kubies, D. Holan a tři dorostenci: Borkovec, Mohammed a Ahizan.

V 8. min. utkání z Klinkova centru z levé strany zakončoval docela zblízka Šrejber, jeho pokus však byl zblokován. Vzápětí centroval naopak zprava Ahizan, a dopadlo to v podstatě stejně – Šrejberova střela byla opět zblokována. Chvíli nato po Klinkově rohovém kopu pálil J. Klíma ml. těsně vedle.

Po čtvrthodině hry se pak protáhl z pravé strany Kubies a předložil finální přihrávku jako na zlatém podnosu Ahizanovi, ten ale svoji velkou možnost promarnil, minul totiž zblízka bránu. Vzápětí si naběhl s míčem až před brankáře Štěpnička, strážce domácí svatyně Meszáros ale jeho střelu vyrazil na tyč a od ní odskočil balon do zámezí. Stav byl tak stále 0:0.

Po půlhodině hry a kiksu v defenzivní činnosti Vyšehradu B zahrozily poprvé Nusle, do vyložené šance se dostal Horník, ale těsně minul. Vzápětí se osmělil i jeho spoluhráč Domínek, prošel vcelku snadno až do vápna, jeho střelu však Lisa bezpečně kryl.

Ve 35. min. ale převzal průnikovou přihrávku Šrejber, přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a ukázal záda hráčům domácích. Zastavil jej nedovoleně nuselský stoper Svoboda a viděl červenou kartu.

Ve 38. min. ale domácí útočník Domínek trefil Borkovce do ruky a ozval se poprávu hvizd píšťalky. Sedmnáctiletý odchovanec Slavoje Vyšehrad Horník z penalty poslal Nusle do vedení 1:0. Tak skončil i poločas, Vyšehradu B se na příšerně hrbolatém terénu, navzdory početní výhodě, kombinační hra nedařila.

Hned po zahájení druhé půle utekl ze své pravé strany Kubies a prodral se v rychlosti až na malé vápno, jenomže zbrkle přestřelil. To už byla vyložená gólová šance. O několik minut později zakončoval z velmi nadějné pozice i Šrejber, ale trefil jen střed brány a dobře postaveného Meszárose.

Stále víc se ale začaly dařit průnikové akce podél postranních čar, což mělo, vzhledem k přesilovce, velký význam. Přesně po hodině hry tak odcentroval zprava Kubies a milimetrově našel nabíhajícího D. Holana, jenž parádní dělovkou přímo z voleje vyrovnal: 1:1! Byla to rozhodně nejhezčí akce utkání, především však byla zlomovým okamžikem v jeho vývoji.

Dvě minuty nato se prodral Kubies do velkého čtverce, kde ho fauloval Troják a Klinka z penalty neměl problém: 1:2!

O dalších zhruba deset minut později ale přišla hrubka při rozehrávce a jen Lisa reflexivním zákrokem zabránil vyrovnávacímu gólu po střele k tyči.

V 76. min. utekl po levé straně hřiště Ahizan, ač v maximální rychlosti, stihl ještě zpětnou přihrávku na nabíhajícího Šrejbera, ten ale z metru trefil jen bránícího protihráče a míč se odrazil od vnitřního břevna dolů a do pole! Rozhodně to ale byla doslova ultrašance. V 82. min. opět Šrejber hlavičkoval z malého vápna nad, centrovaný balon ale na něj letěl poměrně dost vysoko a nebylo snadné jej usměrnit. Minutu nato do třetice Šrejber: tentokrát už po kolmé přihrávce od Štěpničky rozvlnil síť, gól ale vinou ofsajdu neplatil.

Uplynula znovu jen minuta a po přihrávce od J. Klímy ml. se vřítil zprava do jasné šance Borkovec, jenomže přestřelil bránu. V závěru utkání na sebe strhl pozornost střídající a v poli nastoupivší brankář Švábenický. Vydařenou a tvrdou ranou sice prostřelil Meszárose, ale ani jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Ve třetí minutě nastaveného času pak Švábenický trefil tyč. Hlavní však byl plný bodový zisk z vystoupení našeho béčka u sousedů na Děkance.

V devátém kole I. B třídy naše juniorka přivítá v neděli 6. října doma na Vyšehradě dalšího nováčka: béčko Zlíchova. Hrát se bude od 16 hodin.

SK Nusle – Slavoj Vyšehrad B 1:2 (1:0)

8. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 29. září 2024 na Děkance. Branky: 39. Horník – 60. D. Holan, 62. Klinka z pen. Neuznané branky: 83. Šrejber, 87. Švábenický (oba Vyšehrad B). Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:5. Rozhodčí: Tvrz – Michalec, Melnyk. ŽK: Pilík – Borkovec. ČK: 35. Svoboda (Nusle). Diváků: 40.

Nusle: Meszáros – Pilík, Buřil, Svoboda, Petr (46. Troják) – Bišťan (80. Mrňka) – Patlejch (60. Domša), Železný, Horník – Lehovec, Domínek (80. Havel). Trenéři David Bárta a Martin Jileček.

Vyšehrad B: Lisa – Borkovec, Mohammed, Řezáč, Klinka – Kubies (70. Moudrý), J. Klíma ml., Štěpnička, D. Holan (85. Ženatý) – Šrejber, Ahizan (80. Švábenický). Trenéři Jaromír Jindráček a Jan Petříček.