TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Výhra 5:0 s nováčkem Čechií Dubeč! Šemíci uhájili první místo v tabulce

28. 09. 2024

„A“-muži – Po polovině podzimní části sezony a třetím vítězství za sebou vedou tabulku přeboru i nadále fotbalisté Slavoje Vyšehrad, aktuálně s bilancí 5 výher – 2 remízy – 1 porážka. V sobotu 28. září porazili doma Čechii Dubeč 5:0, byť nováček soutěže kladl takřka tři čtvrtiny zápasu tuhý odpor. Do sítě hostí se trefil v první půli Marek Kazda, po změně stran potom Miroslav Krivosheev, Matěj Prýmas a nakonec dvakrát Jiří Heřman. Čisté konto uhájil v bráně Petr Dočekal. Dubeč se představila na Vyšehradě po sedmi letech: v říjnu roku 2017 ji zde v utkání I. A třídy porazilo naše béčko 1:0 gólem Kamila Kulhavého.

Oproti předchozímu utkání v Záběhlicích došlo na jedinou změnu v základní sestavě Slavoje: namísto zraněného Krčmáře nastoupil Müller. Už po deseti minutách hry však mohla jít do vedení Dubeč, kdy po centru zprava zakončoval střelou z voleje Balcar, Dočekal reflexivním zákrokem bravurně vytěsnil míč do zámezí. Tři minuty nato přišel další centr zprava, tentokrát z rohového kopu, po němž se dostal k hlavičkovému zakončení Plášek, ale těsně minul. Mezitím na druhé straně Romanishak střelou z úhlu přestřelil.

Po čtvrthodině hry se téměř protlačil do první vyložené šance domácího týmu po Müllerově centru Kazda, byl však tísněn a nedosáhl na míč. Hned nato doběhl až téměř k bráně hostí M. Krivosheev, z jeho zpětné přihrávky rovněž nic nevzešlo. Nicméně vzápětí již udeřilo: v 17. min. Prýmas vysunul M. Krivosheeva, ten sice v souboji s brankářem Brožkem neuspěl, hosté míč odvrátili, získal ho však Kazda a parádní dělovkou zdálky k tyči propálil vše, co mu stálo v cestě: 1:0!

Ve 24. min. Šlegl těsně přestřelil a chvíli nato Heřman po rohovém kopu rovněž minul bránu. Ve 34. min. měl ze zpětného centru M. Krivosheeva ještě větší šanci, ale v náběhu a tísněn míč jen tečoval a ten proletěl mimo tři tyče do zámezí.

Pět minut po návratu ze šaten se po kolmé přihrávce od A. Krivosheeva takřka dostal do sólového úniku Romanishak, gól však nedal a navíc mu byl odpískán faul. A po rohovém kopu Heřman v pádu přestřelil.

Druhý gól byl na spadnutí a brzy také přišel. V 58. min. Dočekal při rozehrávce nakrátko přiťukl J. Holanovi, ten dlouhým kolmým pasem přes celé hřiště nastartoval Heřmana, který pak už jen lehce přiťukl M. Krivosheevovi. Jeho zakončení střelou po zemi k tyči bylo klidné a naprosto přesné: 2:0!

V 64. min. po rohovém kopu A. Krivosheeva J. Holan hlavičkoval z malého vápna nad. Tři minuty nato ale Kazda průnikovou přihrávkou uvolnil Prýmase, ten si rychle vyměnil míč se Štěpničkou, udělal úkrok bránícímu protihráči a najisto napálil balon do středu brány: 3:0!

Hned po rozehrávce hostí ze středu hřiště přišla další akce, kdy nejprve Stareček vyvezl míč na polovinu soupeře, našel Štěpničku, jenž si od pravé postranní čáry naběhl s míčem ke středu hřiště, přiťukl Heřmanovi a ten napálil balon přesně k tyči: 4:0!

V 87. min. mohl snížit Láf, z voleje však minul Dočekalovu bránu. Naopak z protiútoku Toman pasem z vlastní poloviny hřiště našel Heřmana, kt erý si přiťukl míč hlavou a znovu trefil přesně k tyči, de facto na stejné místo jako předtím: 5:0!

V sobotu 5. října přijde na řadu očekávaný šlágr přeboru Spoje – Vyšehrad. Hraje se od 11 hodin.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Výsledek 5:0 koresponduje s obrazem hry. Náš brankář Dočekal chytil jasnou šanci soupeře, ale i tak jsme měli už v první půli možnost zápas rozhodnout ve svůj prospěch, jenomže neproměnili jsme čtyři velké šance. Až po změně stran, když jsme přidali druhý a třetí gól, jsme dohrávali utkání v klidu.“

Trenér Sálem Hebousse (Dubeč): „Zasloužené vítězství domácích. Pro nás byl zápas, ve většině herních činností, školou fotbalu. V jeho úvodu jsme měli sice dvě pološance a zhruba půl hodiny drželi se soupeřem krok, pak se ale projevily zkušenosti a individuální kvality hráčů Vyšehradu, jemuž tímto gratuluji k vítězství. Předčil nás hlavně v ofenzivní fázi hry. Ale čekají nás další zápasy, jedeme dál.“

Slavoj Vyšehrad – Čechie Dubeč 5:0 (1:0)

Praž. přebor (8. kolo), hráno v sobotu 28. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 69. a 87. Heřman, 17. Kazda, 58. M. Krivosheev, 67. Prýmas. Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 6:5. Soupeřem zblokované střely: 7:0. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Marek – Tikal, Eiselt. ŽK: M. Pešek, Tulinský (oba Dubeč). Diváků: 50.

Vyšehrad: Dočekal – Šlegl, Stareček, J. Holan, Romanishak – Müller (59. Štěpnička), A. Krivosheev, Kazda (78. J. Toman), Prýmas (68. Klinka) – M. Krivosheev, Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Švábenický. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Dubeč: Brožek – Jaroš, M. Pešek (75. Kopa), Penc (46. Sokolíček), Turek – Tulinský – Duda (46. Prášil), Balcar, Krpálek (46. Tylšar), Novotný – Plášek (59. Láf). Trenéři Sálem Hebousse, Jaroslav Žák a Vladimír Šimr.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v Praž. přeboru a Teskahor Cupu

8 – Heřman, 3 – Kazda (z toho 1 v poháru), Konopásek, A. Krivosheev, M. Krivosheev, Krčmář, 1 – Kankara (v poháru), Klinka (v poháru), Müller, Prýmas, Šlegl, Šrejber.

Gólové asistence

8 – M. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 5 – Heřman, Krčmář, Prýmas, 2 – Kazda (z toho 1 v poháru), Šlegl, Štěpnička, 1 – Dočekal, J. Holan, Jáša (v poháru), Junek, Kankara (v poháru), Konopásek, A. Krivosheev, Müller, Stareček, J. Toman.