FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Vyšehrad otočil duel se Spartou B z 0:1 na 2:1 góly Vandase a Egerta

02. 02. 2021

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad si připsali premiérové vítězství v rámci zimní přípravy. Po porážkách v úvodních dvou duelech s Chrudimí a Vlašimí přivítali v úterý 2. února 2021 na domácí umělce béčko Sparty a porazili je 2:1. Lídr ČFL šel po změně stran do vedení, deset minut před koncem však vyrovnal střídající Pavel Vandas a vítězný gól obstaral po standardce v úplném závěru střetnutí stoper Tomáš Egert.

Šemíci vstoupili do utkání aktivně a brzy zaměstnali sparťanského brankáře Kotka, jenž musel zachraňovat svoji svatyni včasným vyběhnutím. Hrál se vyrovnaný fotbal a tým v modrých dresech se dostal do dvou šancí na sklonku první půle. Obě měl Králíček, tu první neproměnil hlavou a při druhé se díky chytrému náběhu ocitl s míčem sám před Kotkem, ten mu ale zmenšil úhel pro účinné zakončení. Na druhé straně měl příležitost Turyna.

Po změně stran toho bylo vidět mnohem víc. V 51. min. po Schneiderově centru zleva Králíček před brankou hostí ještě prodloužil na Stropka, tomu ale zakončení z bezprostřední blízkosti zmařil jeden z protihráčů a odvrátil na roh. Po něm hlavičkoval Egert těsně vedle a o něco později hlavou minul také Stropek.

V 55. min. se ujali hosté vedení, kdy Turyna křížnou střelou z pravé strany a s pomocí teče trefil k tyči: 0:1. Druhý gól mohl přidat Ryneš, který si naběhl za obranu, ale trefil jen Otáhala. Další velkou příležitost sparťanů měl Konopásek, bodlem však minul domácí bránu.

V 70. min. Drobílek rozehrál zleva rohový kop a Košút hlavičkou z malého vápna trefil přesně místo, kde stál brankář Benada. Tři minuty nato se blýskl na druhé straně i Otáhal, jenž vytěsnil do zámezí krásnou Rynešovu střelu směřující do šibenice.

V 80. min. ale Drobílek přihrávkou ze středu hřiště nastartoval zprava nabíhajícího D. Procházku, jenž zatáhl balon po lajně, odcentroval a Vandas, který byl na hřišti v tu chvíli teprve šest minut, zblízka doklepl: 1:1!

V 85. min. měl příležitost Zaradny, nadvakrát ale nepřekonal Benadu. Ten vytěsnil jeho druhou střelu na roh, po němž se dostal k hlavičkovému zakončení Vandas, tentokrát se ale od něj Benada nenechal překonat a balon směřující k tyči kryl. Minutu nato centroval zleva Zaradny a zakončující Králíček se chytil rukama za hlavu, neboť z malého vápna přehlavičkoval bránu.

V 90. min. ale Zaradny vybojoval rohový kop, který zleva rozehrál Drobílek a v šestnáctce nejvýš vyrostl Egert. Krásnou hlavičkou přesně k tyči dokonal obrat: 2:1! Hned nato se ozval konečný hvizd.

Další přípravné utkání odehraje naše mužstvo v sobotu 6. února, kdy rovněž doma na Vyšehradě přivítá Duklu Praha. Výkop tohoto pražského derby je hodinu před polednem.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Pro nás je samozřejmě pozitivní a povzbudivé, že jsme dokázali nad tímto kvalitním soupeřem vyhrát. Sparta B má kvalitu opravdu velkou, a o to víc mě těší, že jsme si dokázali vytvořit šance, z nichž jsme mohli dát druhý gól klidně i dříve než v poslední minutě utkání.“

Trenér Sparty B Michal Horňák: „Myslím, že jsme byli Vyšehradu minimálně vyrovnaným soupeřem, vytvářeli si šance, ale i tak naší hře spoustu věcí chybělo. První poločas byl z obou stran neurovnaný. Chyběla kombinace, ve hře jsme měli nepřesnosti a zároveň se nám nedařilo víc držet míč na kopačkách na soupeřově polovině. Ve druhém poločase přišlo naše zlepšení. Vytvořili jsme si nadějné příležitosti, ale proměnili pouze jedinou. Následně, když vedete o jednu branku, tak nesmíte být pasivní. My bohužel byli a inkasovali.“

Slavoj Vyšehrad – Sparta Praha B 2:1 (0:0)

Přípravné utkání, hráno v úterý 2. února 2021 na Vyšehradě. Branky: 80. Vandas, 90. Egert – 55. Turyna. Rozhodčí: Jakl – Stěhule, Král. Bez karet.

Vyšehrad: Otáhal – Stropek, Egert, Košút – Šandera, Černý (67. Kříž) – D. Procházka, Drobílek, Hezoučký (60. Zaradny), Schneider (74. Vandas) – Králíček. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Zvoníček, Burda, Kubeš a Topol. Trenéři Michal Zach, Ondřej Švejdík a Kamil Čontofalský.

Sparta B: Kotek (46. Benada) – Tvaroh, Panák, Červak (74. Gelašvili), Dudl (74. Flak), Konopásek, Hucek, Pudhorocký (74. Ch. Frýdek), Ryneš, Sejk, Turyna.  Trenéři Michal Horňák a Petr Janoušek.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým