ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Ze středeční dohrávky v Benešově přivezla U 19 bod a je na 5. místě

01. 10. 2020

U 19 – O jeden stupínek výš v tabulce, ze šestého na páté místo skupiny A České ligy U 19, se posunuli ve středu 30. září 2020 starší dorostenci Slavoje Vyšehrad. V dohrávce 4. kola zde remizovali 3:3, když dva góly našeho týmu dal kapitán Ondřej Petrach (na snímku vlevo) a jeden Blerton Sejdia. Vinou jediné neproměněné penalty pak ale devatenáctiletí šemíci prohráli závěrečný rozstřel 3:5. Což je škoda, protože další bod navíc by už posunul Vyšehrad na třetí příčku.

Na benešovské umělce nedokázal Slavoj zopakovat výkony z předchozích utkání. Přesto si vypracoval dvoubrankový náskok, který však bohužel do poločasu neudržel. V úvodní půlhodině hry toho oboustranně moc vidět nebylo: až ve 36. min. Sejdia, jemuž sklepl míč další útočník Vojta, otevřel skóre: 0:1! Sejdia si navedl míč před vápno, vystřelil a brankáři domácích propadl míč do sítě.

Ve 40. min. rozehrál Mlejnek rohový kop a Petrach hlavou zvýšil: 0:2!

Dvoubrankové vedení se bohužel nepodařilo dotáhnout až do poločasové přestávky. Již v nastaveném čase totiž sudí odpískal brankáři Borkovi faul v rohu velkého čtverce a Krunert z penalty snížil na 1:2. A čtyři minuty po návratu ze šaten a chybě v defenzivě Vyšehradu Dufek vyrovnal na 2:2.

Přesně po hodině hry přišla bohužel další chyba v obranné čisnnosti hostujícího mužstva a opět Dufek poslal už Benešov do vedení 3:2. V 73. min. ale po přihrávce od Gerži Petrach střelou zpoza vápna vyrovnal na 3:3.

V prvních třech sériích penaltového roztřelu všichni proměnili, přičemž za Vyšehrad to byli Vojta, Petrach a Vodrážka. Ve čvrté sérii pak domácí proměnili, zatímco Gerža ne. V páté sérii Benešov pojistil své vítězství v rozstřelu poměrem 5:3. Tým Vyšehradu U 19 neuspěl v penaltovém rozstřelu poprvé po téměř třech letech: naposledy se tak stalo v listopadu roku 2017.

V Benešově se tak A-týmu našeho staršího dorostu ani napopáté nepodařilo vyhrát, na druhou straně zde – po předchozích čtyřech porážkách – poprvé zabodoval.

V neděli 4. října naše U 19 přivítá doma na Vyšehradě druhý tým tabulky: CU Bohemians Praha. Výkop je v 10 hodin.

U 19: SK Benešov – Slavoj Vyšehrad 3:3 (1:2), pen. 5:3

Dohrávka 4. kola České ligy staršího dorostu ve středu 30. září 2020 v Benešově. Branky: 49. a 61. Dufek, 45. (+1) Krunert z pen. – 40. a 73. Petrach, 36. Sejdia. Rozhodčí: Vnuk – Kramný, Brzková. ŽK: Říha, Brejla – Vlasák, Vodrážka. Diváků: 30.

Benešov U 19: Bára – Stejskal, Dufek, Zeman, Roháč, Síkora, Drábek (65. Brejla), Bukovaz, Čaloun (76. Půlpan), Říha, Krunert. Trenéři Petr Slepička a Ondřej Brokeš.

Vyšehrad U 19: Borka – M. Markovych (71. Štěpánek), L. Toman, Vlasák, Melíšek (71. Mareš) – Petrach – Nedavaška (75. Vodrážka), Kubies (46. Gerža), Mlejnek – Sejdia, Vojta. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Martinec a Lásztoveckij. Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.