FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Znovu: U 19 pálila šance, trefovala tyče, a tak padla v Chomutově 0:2

11. 05. 2024

U 19 – Další mrzutost, kterou opět zavinila především sterilita v koncovce. Podobně jako týden předtím v souboji s Braníkem, také v sobotu 11. května v Chomutově starší dorostenci Slavoje Vyšehrad zahodili, co se dalo. A příležitostí dát gól bylo dokonce jednou tolik než proti Braníku, tentokrát cca deset. A znovu u toho nechyběly ani nastřelené tyče… Na půdě soupeře, jehož v prvním vzájemném souboji v řijnu na Vyšehradě porazili 5:0, tak prohráli 0:2.

Nepříznivý výsledek tak přinesl i nechtěné jubileum: již v desátém utkání sezony se naší U 19 nepodařilo skórovat. Ve skupině B České divize U 19 Vyšehrad zůstal na devátém místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání s Braníkem došlo na tři změny v základní sestavě: namísto brankáře Kautského, Gumiňského a Macka nastoupili Čepela, Romanishak a Šíma. V prvn půli trefili Dinov a Schrank tyč domácí brány. Schrank měl kromě toho vyloženou příležitost, kterou neproměnil – podobně si vedli také Romanishak, Štěpnička a Kefurt. Domácí měli jednu vyloženou příležitost, již zneškodnil Čepela.

Pět minut po návratu ze šaten nastala v podstatě rozhodující chvíle celého zápasu, kdy J. Svoboda poslal domácí do vedení 1:0. Vyšehrad se snažil samozřejmě vyrovnat, a také si ve druhé půli vytvořil několik možností skórovat: namátkou Špaček, Klinka a dvakrát Romanishak. Chomutovský brankář Gross ale všechny naše hráče vychytal. V nastaveném čase pak z brejku zvýšil Studnička na 2:0.

V sobotu 18. května naše „devatenáctka“ přivítá doma na Vyšehradě své vrstevníky z Litvínova. Utkání s předposledním celkem tabulky má výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 19: FC Chomutov – Slavoj Vyšehrad 2:0 (0:0)

26. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 11. května 2024 v Chomutově. Branky: 50. J. Svoboda, 90. (+1) Studnička. Rozhodčí: Flade – Davídek, Sitarčík. ŽK: Kibal, Fischer, Chepulia – Kefurt. Diváků: 60.

Chomutov U 19: Gross – Chepulia, Kocourek, Červeňák, Kibal, Mikeš, Kočí (61. Studnička), Rous (71. Vitvar), J. Svoboda (87. Karásek), Fischer, Lípa (46. Kubica). Trenéři Miroslav Krejčík, Michal Klimeš a Jan Eiselt.

Vyšehrad U 19: Čepela – Romanishak, Dovrtěl, Šavel, Holý (61. Gumiňski) – Kefurt, Šíma (61. Krejčí) – Klinka, Schrank (54. Špaček), Štěpnička – Dinov (71. Z. Svoboda). Na lavičce byl ještě připraven brankář Fischer. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.